گزارش روزانه بورس | ۲۷ شهریور ۹۷

0
260

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

گزارش بورس

گزارش بورس

گزارش بورس

بررسی تحلیلی بازار سهام

ناظر اقتصاد: شاخص‌کل ‌بورس با کاهش ۷۳۴ واحدی به ۱۵۷.۳۳۷ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۹۵۲۹ میلیارد ریال (۵۴۳ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۶۳۴۰ میلیارد ریال (تقریبا ۳۵۷۹ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات ‌خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۱۱.۷۴۷ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۷ شهریور ماه ۹۷ با کاهش ۷۳۴ واحدی به رقم ۱۵۷ هزار و ۳۳۷ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۵۶۱ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۱۱۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۴۳۸ واحدی به رقم ۱۶۸ هزار و ۷۷ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۶۳۶ واحدی به رقم ۱۱۶ هزار و ۱۸۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم هم با کاهش ۱۰۰۴ واحدی عدد ۳۱۲ هزار و ۴۳ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۲۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۵۸ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۹۵۳میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۶۱۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۰۵ نوبت داد و ستد بود.

امروز همچنین اطلاعیه عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهم تجارت الکترونیک پارسیان کیش برای عرضه در روز شنبه به روش ثبت سفارش در فرابورس منتشر شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در آستانه تعطیلات تقویمی این هفته در حالی همچنان شاهد معاملاتی پرحجم و گردش نقدینگی مناسب در بازار سهام بود که در اغلب نمادهای معاملاتی فرصت جمع‌آوری سهام برای حقیقی‌ها فراهم شد. هرچند نماگرهای منتخب بورس تهران امروز قرمزپوش به تعطیلات رفتند اما با سبزپوش ماندن شاخص کل هم وزن نوید بازاری صعودی را در نخستین روز هفته معاملاتی آینده داد. بازاری که با وجود عرضه‌های مداوم حقوقی‌ها اما همچنان میزبان نقدینگی‌های جدید برای جمع‌آوری سهم‌های ارزنده است.