گزارش روزانه بورس | ۴ مهر ۹۷

0
325

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

ناظر اقتصاد : شاخص‌کل ‌بورس با افزایش ۶۰۱۷ واحدی به ۱۸۰.۶۳۵ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۱۵.۷۳۲ میلیارد ریال و در فرابورس ۸۸۶۱ میلیارد ریال (تقریبا ۳۹۰۳ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۲۰.۶۹۰ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۴ مهرماه ۹۷ با افزایش ۶۰۱۷ واحدی به رقم ۱۸۰ هزار و ۶۳۵ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۰۳۷ واحدی عدد ۳۱ هزار و ۴۵۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۶۱۰۵ واحدی به رقم ۱۹۲ هزار و ۴۷۳ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۴۴۷۳ واحدی به رقم ۱۳۳ هزار و ۲۷۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۱۷۹۰ واحدی عدد ۳۵۸ هزار و ۸۲۰ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۵۸ واحدی بر روی رقم ۲ هزار و ۷۱ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزارو ۵۷۳ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۵۶۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۸۳ هزار و ۴۵۴ نوبت داد و ستد بود.

امروز بازار سهام در حالی همچنان شاهد معاملاتی پررونق و برخوردار از حجم قابل قبول در اغلب نمادهای معاملاتی شامل سرمایه‌گذاری‌ها، تجهیزاتی‌ها، تک‌سهم‌های پالایشی و گروه فلزات اساسی و معدنی بود که با وجود اقبال خریداران حقیقی برای جمع‌آوری سهام، اما اغلب حقوقی‌ها با تداوم عرضه سهام در دامنه نوسان مثبت قیمتی تلاش کردند تا نقشی مؤثر در کشیدن ترمز شاخص‌های بورس در ثبت رکوردهای جدید برای ایجاد استراحت موقت قیمتی ایجاد کند، این در حالی است که براساس داده‌های اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه به نقطه در شهریورماه امسال به ۲۵.۷ رسیده و این در حالی است که نرخ تورم در بخش خوراکی‌ها به ۳۶ درصد، لوازم و تجهیزات اساسی به ۷۵ درصد، میوه و خشکبار ۷۵ درصد و برای کالاهای واسطه‌ای به ۶۹ درصد رسیده است که بر این مبنا تورم سی و یک روزه شهریورماه امسال با رشد ۵.۴ درصدی مواجه بود که در مقایسه با نرخ تورم اغلب کشورهای دنیا عددی منحصر به فرد و شگفت‌آور به حساب می‌آید.

نظر بدهید