گزارش روزانه بورس | ۷ مهر ۹۷

0
405

وضعیت شاخص‌های بورس، قیمت فلزات اساسی و نرخ ارزها

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

شاخص کل بورس

ناظر اقتصاد: شاخص‌کل ‌بورس با افزایش ۶۷۷۰ واحدی به ۱۸۷.۴۰۶ واحد رسید. ارزش‌‌‌معاملات‌ در بورس‌ ۱۴.۳۵۱ میلیارد ریال (۱۲۵۵ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۷۳۴۷ میلیارد ریال (تقریبا ۱۷۷۲ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک‌ و بلوکی) بوده‌است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس ‌و فرابورس معادل ۱۸.۶۷۱ میلیارد ریال بوده ‌است.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۷ مهرماه ۹۷ با افزایش ۶۷۷۰ واحدی به رقم ۱۸۷ هزار و ۴۰۶ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۱۶۳ واحدی عدد ۳۲ هزار و ۶۱۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۷۱۷۷ واحدی به رقم ۱۹۹ هزار و ۶۵۰ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۴۵۹۵ واحدی به رقم ۱۳۷ هزار و ۸۶۶ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۵۳۶۶ واحدی عدد ۳۷۴ هزار و ۱۸۷ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۷۹ واحدی بر روی رقم ۲ هزار و ۱۵۰ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزارو ۴۳۵ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۷۰۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۵۲ هزار و ۸۵ نوبت داد و ستد بود.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی میزبان صاحبان نقدینگی جدید در بازار سهام بود که در میانه معاملات امروز با وجود واگذاری صف خریدهای ناپایدار در سهم‌های پیشرو اما به دلیل قدرت بالای پول دوباره با خریدهای پرحجم و حتی شکل‌گیری دوباره صف خریدهای پایدار در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه شد. در این روز بیشتری حجم معاملات سهام در گروه بانک‌ها،‌خودرویی‌ها، فلزات اساسی، پالایشی‌ها و گروه تجهیزات و پیمانکاری‌ها رقم خورد که سهم عمده‌ای در معاملات پرحجم امروز بازی کردند. این در حالی است که شرکت‌های پتروشیمی نیز در روندی متعادل همچنان میزبان خریداران سهام شده و تک‌سهم‌های کوچک بازار به ویژه بازار دومی‌ها نیز دوباره در کانون توجه بورس‌بازها قرار گرفته‌اند.

نظر بدهید