بازار بورس در هفته‌ای که گذشت!

0
1021

ناظراقتصاد: بازار بورس بعد از رشد سریعی که در هفته گذشته تجربه کرده بود با افت قیمت و ارزش معاملات روبه‌رو شد و بیشتر افراد حقیقی در این روزها فروشنده بودند. در میانه هفته با مطرح شدن نرخ جدید ارز باز هم صنایع بزرگ مانند فلزات اساسی، کانی‌های فلزی و پتروشیمی‌ها در کنار پالایشی‌ها که قابلیت جذب پول‌های بزرگ را دارند مورد توجه قرار گرفتند و تا نزدیکی سقف‌های قیمتی خود بالا آمدند، اما این بار هم نتوانستند از این قیمت‌ها عبور کنند. تا زمانی که قیمت مشخصی برای ارز صنایع صادرات محور مشخص نشود، به نظر نمی‌رسد توان رشد از این قیمت‌ها را داشته باشند و در یک بازه قیمتی در حال نوسان هستند.

خبری نیز در بازار بورس پیرامون خطر تعطیلی پالایشگاه نفت اصفهان به دلیل کم آبی در استان اصفهان شنیده شد. پالایشگاه اصفهان نزدیک به ٢٠% تولید بنزین ایران را در اختیار دارد که بسیار دور از ذهن است که این اتفاق رخ بدهد در حالی که در این مورد تکذیبیه نیز صادر شده است. اما با توجه به انتشار این شایعه قیمت سهام این پالایشگاه با صف فروش به کار خود پایان داد.

انتهای هفته گروه خودروسازی مورد توجه بازار قرار گرفت. شاید حضور رییس جمهور روحانی در اروپا جهت مذاکره با کشورهای اروپایی بتواند خبرهای خوبی برای این صنعت که چند سالی است رشد خوبی را تجربه نکردند به همراه داشته باشد.

خبری هم در مورد راه‌اندازی بورس ارز شنیده شد، که با توجه به ابهام در مورد نحوه معامله در بورس ارز و همچنین عدم بازگشایی نماد عسکه برای ثبت نام کنندگان، قیمت ارز در بازار آزاد به صورت هیجانی تغییر می‌کند.

نظر بدهید