گزارش ۱۷ شهریور ۹۸ بورس

0
295

ناظر اقتصاد: در پایان معاملات ۱۷ شهریور ۹۸ بورس ، شاخص کل بورس با افزایش ۲۱۳۰ واحدی به ۲۹۶,۷۳۲ واحد رسید. ارزش معاملات در بورس ۱۸,۴۷۶ میلیارد ریال (۲۱۲۳ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی) و در فرابورس ۱۰,۰۴۱ میلیارد ریال (تقریبا ۴۳۴۲ میلیارد ریال معامله اوراق صکوک و بلوکی) بوده است. مجموع کل معاملات خرد در بازار بورس و فرابورس معادل ۲۲,۰۵۲ میلیارد ریال بوده است.

گزارش 17 شهریور 98 بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸ بورس با افزایش ۲۱۳۰ واحد به رکورد جدید ۲۹۶ هزار و ۷۳۱ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن ۱۲۲۴ واحد رشد کرده و به رقم ۸۲ هزار و ۱۱۲ واحد رسید.

گروه خودرو و قطعات در جریان معاملات امروز ۱۷ شهریور ۹۸ بورس بار دیگر بیشترین ارزش معاملات را در اختیار دارد. صف‌های خرید در این گروه پرشمار بوده است و شاخص این صنعت رشد ۳ درصدی را تجربه می‌کند.

پیش از این نمادهای خودرویی، به خصوص ایران‌خودرو و شرکت‌های تابعه در پی انتظار برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها رشدهای پرشتابی را تجربه کرده‌اند. طبق گزارش‌ها از مجمع این شرکت قرار بود در آغاز پاییز و ابتدا از محل سرمایه‌گذاری‌های ایران‌خودرو این افزایش سرمایه در دستور کار قرار بگیرد. با تغییر مدیریت عامل «خودرو» این مساله تا حدودی با تردید بازیگران سهام همراه شد.

میزان بازدهی و ارزش بازار صنایع بورسی از ابتدای سال ۱۳۹۸

گزارش 17 شهریور 98 بورس

کاهش نرخ سود برای سومین بار توسط بانک مرکزی روسیه

بانک مرکزی روسیه، مجدداً و برای سومین بار طی سال جاری نرخ سود بانکی را با هدف کنترل تورم کاهش داد.
در حال حاضر نرخ سود بانکی در روسیه به ۷ درصد رسیده است که کمترین میزان از سال ۲۰۱۴تاکنون محسوب می‌شود.
این بانک تلاش کرده نرخ تورم را به ۴ درصد برساند که با توجه به برداشت زود هنگام محصولات کشاورزی و تقاضای ضعیف در بازار این کشور سرعت کاهش تورم بیش از میزان مورد انتظار بانک مرکزی روسیه بوده و بنابراین این بانک اعلام کرده در صورت تداوم کاهش تورم رویکرد تسهیل سیاست‌های پولی را اجرایی خواهد کرد. (ایبنا)

تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی فصل بهار ١٣٩٨

تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داده‌های ریالی در فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل قبل ٣۴,۶ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی زمستان ١٣٩٧ (برابر با ٣٩.٩ درصد) حدود ۵.٣ واحد درصد کاهش داشته است.
تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داده­های ریالی در فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٨٣,٠ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه زمستان ١٣٩٧ (برابر با ٢٠٣.٣ درصد) حدود ٢٠.٣ واحد درصد کاهش داشته است. همچنین تغییرات شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داده­های دلاری در فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٨.٨ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه زمستان سال ١٣٩٧ (برابر با ٣٣.۵ درصد) ۵.۴ واحد درصد افزایش داشته است.
تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داده­های ریالی در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٨ برابر با ١۴٩,٧درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه زمستان ١٣٩٧ (برابر با ١١١.۴ درصد) ٣٨.٢۵ واحد درصد افزایش داشته است. تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای وارداتی مبتنی بر داده­های دلاری در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٨ برابر با ٢۵.١ درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه‌­ی زمستان ١٣٩٧ (برابر با ١۵.٩درصد) حدود ٩.٢ واحد درصد افزایش داشته است. (مرکز آمار)

تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی فصل بهار ١٣٩٨

تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌های ریالی در فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل قبل ١٣٩٧، ١٣,۶ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی زمستان ١٣٩٧ (برابر با ٢۴.٠ درصد) حدود ١٠.۵ واحد درصد کاهش داشته است. همچنین تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌‌های دلاری نیزدر فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل قبل،٠.١ درصد افزایش داشته که در مقایسه با تورم فصلی زمستان ١٣٩٧ (برابر با ٠.٧ درصد) حدود ٠.۶ واحد درصد کاهش داشته است.
تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌‌های ریالی در فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل ٩۵,١ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه زمستان ١٣٩٧ (برابر با ١٠٢.٩ درصد) ٧.٨ واحد درصد کاهش داشته است. همچنین تغییرات شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌های دلاری در فصل بهار ١٣٩٨ نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢.٧ درصد است که در مقایسه با تورم نقطه به نقطه زمستان سال ١٣٩٧ (برابر با ٢٣.٩ درصد) ١١.٢ درصد کاهش داشته است.
تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌‌های ریالی در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٨ برابر با ٧٨,۴ درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه زمستان ١٣٩٧ (برابر با ۶١.١ درصد) ١٧.٣ واحد درصد افزایش داشته است. تغییرات میانگین شاخص قیمت کالاهای صادراتی مبتنی بر داده‌‌های دلاری در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٨ برابر با ١٩.٣ درصد بوده است که در مقایسه با تورم سالانه­ زمستان ١٣٩٧ (برابر با ١٩.۶ درصد) ٠.٣ درصد کاهش داشته است. (مرکز آمار)

نظر بدهید