۱۰ شهر برتر پذیرنده بیت کوین در جهان

0
286

ناظر اقتصاد : مراکز فناوری در جهان مانند سان فرانسیسکو و یا سئول میزبانانی هستند که به وضوح ارزرمزها را پذیرفته‌اند، از سوی دیگر شهرهایی نیز هستند که در حال استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال هستند، شهرهایی ماند پراگ، بوینس آیرس و بانکوگ. به گزارش فوربس، می‌گویند که ارزهای دیجیتال، فرامرزی هستند. و زمانی که شما در معاملات خود بیت‌ کوین پرداخت می‌کنید و یا به عنوان بخشی از درآمد خود برای کاری که انجام داده‌اید این ارز دیجیتال را دریافت می‌کنید، می‌توان به وضوح به این موضوع پی ببرید.

اما اگر شما بخواهید بیت‌ کوین را برای یک شخص هزینه کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ در زمینه بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی مانند اتریوم و یا لیت کوین، اما شاهد آن هستیم که بخش‌هایی از جهان بیشتر از دیگر کشورها این ارزهای مجازی را مورد پذیرش خود قرار داده‌اند.

برای پیدا کردن شهرهای پذیرنده بیت کوین در سراسر جهان از کوین مپ استفاده می‌شود که تعداد فروشندگان بیت کوین در شهر و نه در حومه آن را ثبت می‌کند. در ادامه اشاره‌ای داریم به ده شهر برتر جهان که میزبان ارزرمزها هستند و توضیحاتی درباره اینکه از بیت‌کوین در این شهرها کجا و چگونه استفاده می‌شود.

بزرگترین میزبان‌های بیت کوین در جهان

پراگ

پایتخت جمهوری چک دارای بیشتری فروشندگان بیت کوین در جهان است. این شهر دارای میزان بسیار زیادی از تراکم کسب و کار در بخش‌های شهری است و پراگ شهری است که بیش از ۵۰ بیت‌کوین در آن در حال تبادل و خرید و فروش است.

بوینس آیرس

بوینس آیرس در آرژانتین در رده دومین شهر کسب وکارهای مبتنی بر بیت کوین در جهان قرار دارد. جنوب آمریکا به طور کلی دارای حجم سنگینی از مبادلات مبتنی بر بیت کوین است و شهرهایی مانند بوگتا، کلمبیا، کاراکاس و ونزوئلا و سائوپائولو و برزیل بیش از ۳۰ بیت‌کوین را در کسب‌و‌کارهای خود مبادله می‌کنند.

سان فرانسیسکو

سومین شهر برتر در زمینه بیت‌کوین، سان فرانسیسکو است که بیش از ۱۰۰ بیت کوین در آن در جریان است. زمانی که فلیکس ویز (یک گردشگر معروف در زمینه بیت کوین) طی ۱۸ ماه چالش بیت‌کوینی خود از شهرهای آمریکایی دیدار کرد، گفت که خرج کردن بیت‌کوین در این شهرها بسیار کار ساده‌ای بود. قطعا مسیر طولانی از ابتدای سال ۲۰۱۳ تاکنون طی شده است، زمانی که خبرنگار فوربس یک هفته تمام در کشمیر هیل تنها از بیت کوین استفاده و از آن استفاده کرد.

مادرید ، نیویورک و …

مادرید در اسپانیا و نیویورک در آمریکا نیز به طور مشترک در رتبه پنجم این فهرست قرار دارند. آمستردام هلند در رتبه ششم و بوگوتا در کلمبیا در رتبه هفتم قرار دارند. همچنین ونکوور کانادا در رتبه هشتم و پس از آن لندن، بریتانیا و پاریس فرانسه نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

کشورهای حاضر در منطقه‌هایی مانند خاورمیانه، آفریقا و آسیا به طرز قابل توجهی از حضور در این فهرست غایب هستند.

نظر بدهید